رهبرى کردن تصویر دختران دستگیری پروفایل

رهبرى کردن: تصویر دختران دستگیری پروفایل استفاده اطلاعات انتشار تصویر شبکه های اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

در فیلم«عرق سرد» باران کوثری نقش بازیکن فوتبال بانوان را بازی کرده که به خاطر ممنوع‌الخروج شدن، نمی‌تواند همراه تیم به خارج از کشور سفر کند. این مساله اگرچه همه

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

باران کوثری: فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است

عبارات مهم : باران

در فیلم«عرق سرد» باران کوثری نقش بازیکن فوتبال بانوان را بازی کرده که به خاطر ممنوع الخروج شدن، نمی تواند همراه تیم به خارج از کشور سفر کند. این مساله اگرچه همه را یاد مسئله نیلوفر اردلان کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان می اندازد ولی کوثری اصرار دارد که این فیلم ربطی به زندگی شخص خاصی ندارد.

به گزارش ایلنا، به هر حال باران کوثری که ظاهرا از بچگی و به واسطه پدرش (جهانگیر کوثری بازیکن سابق استقلال و کارشناس فوتبال) با ورزش آشنایی دارد، در این نقش به خوبی درخشید و حتی نامزد گروه تحریریه سایت بازیگر نقش اول زن از جشنواره فجر شد. کوثری که با این فیلم ظاهرا علاقه بیشتری به فوتبال و فوتسال پیدا کرده، چندی پیش جهت تماشای بازی تیم فوتسال بانوان کشور عزیزمان ایران برابر روسیه در سالن حضور پیدا کرد تا هم علاقه اش را نشان دهد و هم از ورزش بانوان حمایت کند. باران کوثری در مورد این اتفاقات و نقش مشکل که بازی کرد، حرف های جالبی جهت گفتن دارد.

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

چندی پیش جهت تماشای بازی فوتسال تیم بانوان کشور عزیزمان ایران و روسیه به سالن رفتید که این مساله جالب به نظر می رسد. تماشای این بازی چطور بود؟

من به هر حال به واسطه پدرم با فوتبال و ورزش آشنایی داشتم ولی بعد از فیلم عرق سرد و تحقیقاتی که جهت این فیلم انجام دادم و لطفی که فرزند های تیم ملی چه الان و چه تیم ملی گذشته به من داشتند در جریان بازی های تیم ملی قرار گرفتم و فکر می کنم جهت ما که مدعی هستیم و دل مان می خواهد ورود بانوان به ورزشگاه آزاد شود و دل مان می خواهد بازی های مردان را هم ببینیم، در قدم اول از فوتبال و ورزش زنان حمایت کنیم من هم نه فقط جهت اعلام حمایت، بلکه جهت لذت بردن خودم و جهت تشویق کردن این فرزند ها و البته جهت ورزشی که دوست دارم به سالن فوتسال رفتم و بازی کشور عزیزمان ایران و روسیه را از نزدیک تماشا کردم.

در فیلم«عرق سرد» باران کوثری نقش بازیکن فوتبال بانوان را بازی کرده که به خاطر ممنوع‌الخروج شدن، نمی‌تواند همراه تیم به خارج از کشور سفر کند. این مساله اگرچه همه

فکر می کنید مسئله ورود بانوان به ورزشگاه حل می شود؟

همه باید کمک کنند. من فکر می کنم با حضور بانوان، فضای ورزشگاه ها بهتر خواهد شد. به هر حال همه باید کمک کنیم و اگر بازیگران و صورت های معروف در این زمینه قدم بردارند و اظهارنظر کنند شاید تاثیر خوبی داشته باشد.

حل نشدن این مساله، باعث شده است هر بار شاهد حضور بانوانی با ظاهر مردانه در ورزشگاه باشیم که بازتاب این مساله اصلا قشنگ نیست…

من کلا موافق این مساله نیستم چون خیلی پرخطر است ولی به هر حال این بانوان هم حق دارند. آنها به هیچ وجه امتیاز اضافه ای نمی خواهند و فقط می خواهند به ورزشگاه بروند تا بازی ها را از نزدیک تماشا کنند. دیدن بازی های فوتبال حق بانوان است و نباید این حق از آنها گرفته شود. امیدوارم این مساله سریعتر حل شود.

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

خودتان هم به فوتبال علاقه دارید؟

من به واسطه پدرم با فوتبال فقط آشنا هستم و البته علاقه هم دارم. جهت فیلم عرق سرد سه ماهی با فرزند ها تمرین می کردم. فوتبال به نظرم خیلی سخت است و وقت زیادی می خواهد. من دلم می خواهد اگر وارد کاری می شوم در آن خیلی خوب باشم و اگر بخواهم در فوتبال خوب باشم، وقت خیلی زیاد و صددرصد تمرکز و توان آدم را می خواهد که من گزینش کرده ام آن تمرکز و توان را روی بازیگری بگذارم.

در فیلم«عرق سرد» باران کوثری نقش بازیکن فوتبال بانوان را بازی کرده که به خاطر ممنوع‌الخروج شدن، نمی‌تواند همراه تیم به خارج از کشور سفر کند. این مساله اگرچه همه

یعنی به جز جهت فیلم عرق سرد، فوتبال بازی نکردید؟

نه، فقط جهت تحقیقات همان فیلم. به نظرم فوتبال کار مشکل است و کار تمام وقتی. همانقدر که بازیگری تمام وقت هست، فوتبال بازی کردن هم یک وقت کامل و تمرکز زیاد می خواهد که من تمرکزم را روی بازیگری گذاشتم.

اگرچه فیلم عرق سرد هنوز اکران نشده ولی از الان در مورد آن صحبت های زیادی می شود که به نظر می رسد عنوان فیلم جذابیت خاصی جهت ورزشی ها و بخصوص بانوان دارد…

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

خب به هر حال این فیلم راجع به تمام پرسشها بانوان ورزشکار هست. من در این فیلم نقش یک فرد خاص را ندارم، بلکه به نظرم این نقش به کل ورزش بانوان اشاره دارد. اینکه به آنها توجه نمی شود و مورد بی مهری قرار می گیرند.

ظاهرا جهت این نقش هم مشکل های زیادی کشیدید که یکی از آنها وزن کم کردن زیاد بود. این کار را چطور انجام دادید؟

در کنار همه مشکل هایش به نظرم نقش خیلی درخشانی بود و تنها یک بخش از مشکل آن وزن کم کردن بود که من به کمک مربی های بدنسازی ام زن طنین نراقی و پریا نوروزی که خودشان قبلا بازیکن های تیم ملی فوتبال و فوتسال بودند این کار را انجام دادم. البته فقط وزن کم نمی کردیم بلکه خودمان را آماده می کردیم که بتوانم فوتبال هم بازی کنم. به لطف زن مظفر و فرزند های تیم ملی فوتسال و فرزند هایی که قبلا تیم ملی فوتسال بودند این کار را کردیم و واقعا روز آخر به آنها گفتم خواهرانه کنار من بودید که من بتوانم این نقش را آماده کنم. همه این ها باعث می شد یک نقش چالش برانگیزی باشد چون این فیلم خیلی مهم بود و باید حتما ساخته می شد. نه فقط به گواه من بلکه به گواه همه ورزشکارانی که این فیلم را دیدند چه زن و چه مرد. جدا از بحث قانونی خیلی خوشحالم اگر نقش کوچکی بازی کرده باشم. حتی مربی تیم ملی کشتی بانوان به من دایرکت زده بود ممنون از اینکه ورزشکاران زن را معرفی کردید. من واقعا خوشحالم اگر نقش کوچکی داشته باشم جهت اینکه ورزش بانوان هم دیده شود. امیدوارم همانقدر که به ورزش مردان می پردازند نه ولی همانقدر که حقش است هم به ورزش بانوان توجه شود و هم بودجه بگیرد. خیلی خوشحالم که توانستم کار کوچکی جهت ورزش بانوان انجام دهم.

خیلی ها انتظار داشتند جهت این نقش سخت و فیلم جالب شما جایزه بگیرید.

هر فیلمی باید یک تعدادی جایزه بگیرد فیلم ما هم جزو سه فیلم موفق جشنواره بود. ما سه جایزه خیلی مهم گرفتیم و در 8 رشته مهم کاندیدا شدیم. جهت نخستین بار هم در جشنواره فجر یک فیلم 5 بازیگرش کاندیدا شد که از این لحاظ هم فیلم «عرق سرد» رکورددار هست. ضمن اینکه استقبال مردم از آن خیلی درجه یک بود و از نظر من فیلم ما موفق بود. اگر بخواهیم دانه دانه جوایز را بررسی کنیم این از قواعد هیچ جشنواره ای در دنیا نیست ضمن اینکه بازیگری جهت نقش اول زن جایزه گرفته که خیلی بازی درجه یکی است.

شما هنگامی که خودتان را جای نیلوفر اردلان با آن مشکلاتش می گذاشتید، چه حسی داشتید…

اسم نبرید. این فیلم بر اساس زندگی هیچ ورزشکار مشخصی نیست. من نقش افروز اردستانی را بازی کردم. در مورد افروز اردستانی صحبت کنیم، نه شخص خاصی.

چرا اصرار دارید که بگویید این فیلم در مورد نیلوفر اردلان نیست؟

چون واقعا نیست. این فیلم به پرسشها همه بانوان ورزشکار در کشور عزیزمان ایران می پردازد.

به هر حال بحث ممنوع الخروجی ورزشکاران زن به دلایل متفاوت و نرسیدن به مسابقات، عنوان جالبی هست. چه حسی در مورد این مساله پیدا کردید؟

خیلی حس بدی هست. در حقیقت زور دارد که یک ناحقی بر اساس قانون به آدم اعمال شود. انگار تو را در یک اتاق بیندازند و در را ببندند هنگامی که به عنوان یک زن یا یک انسان نمی توانی جهت زندگی خودت تصمیم بگیری و آینده حرفه ای و شخصی تو وابسته به تصمیم شخصی یک انسانی است که می تواند به خاطر انتقام به تو اجازه ندهد. من خیلی خوشحالم که نقش افروز اردستانی را بازی کردم جهت اینکه به نظرم همه بانوانی را نمایندگی می کند که به نوعی یک حق انسانی از آنها دریغ شده.

سمیرا شیرمردی

واژه های کلیدی: باران | فرزند | فوتبال | فوتسال | ورزشگاه | باران کوثری | جهانگیر کوثری | اخبار فرهنگی و هنری

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

فوتبال خیلی سخت است/ ورزشگاه رفتن، حق بانوان است ، باران کوثری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs