رهبرى کردن تصویر دختران دستگیری پروفایل

رهبرى کردن: تصویر دختران دستگیری پروفایل استفاده اطلاعات انتشار تصویر شبکه های اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!

با وجود زیاد کردن قیمت‌های جهانی سرب و روی، مدیر انجمن صادرکنندگان سرب و روی کشور عزیزمان ایران گفت: به علت رشد نامتوازن تورم و قیمت دلار، سرب و روی کشور عزیزما

فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!

فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!

عبارات مهم : ایران

با وجود زیاد کردن قیمت های جهانی سرب و روی، مدیر انجمن صادرکنندگان سرب و روی کشور عزیزمان ایران گفت: به علت رشد نامتوازن تورم و قیمت دلار، سرب و روی کشور عزیزمان ایران تا ۵۰۰ دلار زیر قیمت به بازارهای جهانی عرضه می شود.

حسن حسینقلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اوضاع قیمت سرب و روی در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۷ اظهار کرد: قیمت ها در سال گذشته میلادی روند افزایشی خوبی داشته است ولی نه به اندازه ای که بتواند از بعد تورم داخلی برآید.

فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!

وی افزود: این زیاد کردن قیمت، ارزش سرب را تاکنون به ۲۵۰۰ دلار در هر تن و قیمت روی را به ۳۴۰۰ دلار در هر تن رسانده است که همین زیاد کردن قیمت موجب شده است اوضاع تولید کنندگان نسبت به قبل اصلاح پیدا کند ولی همچنان عنوان قیمت دلار جهت تولیدکنندگان داخلی معضل آفرین است.

رئیس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان سرب و روی کشور عزیزمان ایران با بیان به اینکه رشد نامتوازن تورم و قیمت دلار باعث شده است است هزینه های تولید نسبت به درآمد تولیدکنندگانِ صادرات محور زیاد کردن پیدا کند، اظهار کرد: زمانی یک تولیدکننده سرب و روی محصول خود را ۱۰۰۰ دلار تولید می کرد و ۲۰۰۰ دلار می فروخت. این در حالی است که اکنون هزینه های تولید محصول به ۲۰۰۰ رسیده و ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار به فروش می رسد.

با وجود زیاد کردن قیمت‌های جهانی سرب و روی، مدیر انجمن صادرکنندگان سرب و روی کشور عزیزمان ایران گفت: به علت رشد نامتوازن تورم و قیمت دلار، سرب و روی کشور عزیزما

وی افزود: علت این زیاد کردن هزینه این است که پنج سال پیش قیمت دلار حدود ۳۷۰۰ تومان بود و تا چند هفته پیش هم همین قیمت باقی مانده بود، این در حالی است که تورم داخلی هر روز رو به زیاد کردن است و زیاد کردن تورم، هزینه های ما را جهت تولید محصول اوج برده ولی ثابت ماندن قیمت دلار درآمدها را ثابت نگه داشته و حتی کم کردن داده است که همین باعث شده است در بسیاری از مواقع مجبور شویم محصولات خود را زیر هزینه تمام شده است تولید محصول بفروشیم.

حسینقلی در ادامه با اشاره به اینکه زیاد کردن قیمت فعلی دلار تاثیر چندانی نخواهد داشت، گفت: اکنون هیچ تاجر و تولیدکننده ای نمی تواند آینده نگری کند که چه اتفاقی جهت قیمت دلار خواهد افتاد و در شرایطی که مرتبا کم کردن قیمت ارز مطرح می شود نمی توان روی قیمت فعلی برنامه ریزی کرد.

این تولید کننده سرب و روی راجع به نحوه قیمت گذاری ارز اظهار کرد: روشی که می تواند به نفع تولید و صادرات باشد این است که قیمت دلار همراه با تورم رشد کند تا بتوان نسبت درآمد بر هزینه تمام شده است را به شکل صحیح حفظ کرد.

فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!

وی با اشاره به این که این زیاد کردن قیمت دلار خود به تورم دامن می زند یا نه؟ گفت: با مطالعه منحنی تورم و قیمت دلار می توان دید که در بسیاری از جاها این دو یکدیگر را به صورت متقاطع رد کردند. از طرف دیگر ارزبری یک واحد تولیدی مانند سرب و روی یک تا دو درصد هست، در صورتی که زیاد کردن قیمت دلار همگام با تورم می تواند تا ۴۰ درصد به درآمدهای صادراتی واحد های تولید کننده بیفزاید.

واژه های کلیدی: ایران | محصول | ایرانی | محصولات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs